Sytuacja prawniczek w Polsce. Jak jest i co możemy z tym zrobić?

Darmowy webinar

Serdecznie zapraszamy na webinar "Sytuacja prawniczek w Polsce. Jak jest i co możemy z tym zrobić?", który odbędzie się 26 stycznia 2023 r. i poprowadzi go Kamila Kurkowska.

Tematyka webinaru:

W 2022 miał premierę raport Fundacji Women in Law, Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw i PwC Legal - „Sytuacja kobiet w branży usług prawnych”.  Wyniki badania są bardzo niepokojące:   85% prawniczek, które wzięło udział w badaniu doświadczyło pomniejszania własnych kompetencji ze względu na płeć. 71% respondentek odczuło, że bycie kobietą ma niekorzystny wpływ na decyzje przełożonych dotyczące ich kariery zawodowej. Negatywne traktowanie przez współpracowników lub klientów ze względu na płeć wciąż ma miejsce. Jako Fundacja Women in Law i ekspertki współpracujące z Fundacją uznałyśmy, że te problemy nie dotyczą tylko kobiet, ale większości kobiet aktywnych zawodowo. Postanowiłyśmy odpowiedzieć na tę potrzebę i stworzyłyśmy Pomocnik dla kobiet „Słoneczko, zrób mi kawę”. W Pomocniku znajduje się opis bardzo konkretnych sytuacji oraz propozycje, jak kobieta może zareagować w takiej sytuacji. Co ważne pokazujemy również aspekt psychologiczny danej sytuacji oraz tło prawne. Naszym zdaniem, niezwykle ważne jest pokazanie, że również osoby, które są świadkami, bądź świadkiniami danej sytuacji mogą i powinny reagować, aby wesprzeć kobietę, która doświadcza negatywnych zachowań. Podczas webinaru zostaną zaprezentowane wyniki badania „Sytuacja kobiet w branży usług prawnych” oraz nastąpi prezentacja Pomocnika „Słoneczko, zrób mi kawę.”

O trenerce:

Kamila Kurkowska - jest doświadczonym menedżerem, ekspertem nowoczesnego marketingu, rozwoju biznesu i innowacji. Współtworzy Senso.Lab – platformę wymiany dobrych praktyk, diagnozy i inspiracji w zakresie projektowania zmian w nowoczesnych organizacjach. Jest także zaangażowana w inicjatywę „Razem dla różnorodności”. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w firmach Deloitte, Harward Business Review i RSM Poland.

Od kilku lat prowadzi własną firmę doradczą Firemind, pracując głównie dla firm z sektora usług profesjonalnych. Pierwsza w Polsce tłumaczka przysięgła języka katalońskiego. Instruktorka narciarska, płetwonurek i ratowniczka wodna.

Data:

26 stycznia 2023 r. (godz. 10.00 - 11.00).

Zgłoszenia:

W celu zgłoszenia na webinar należy zarejestrować się na tej stronie >>>

 

***

Zapraszamy również na inne szkolenia i konferencje prawnicze >>>

*  *  *

NOWOŚĆ!

Abonament szkoleniowy na wszystkie szkolenia, webinary i konferencje (online) z najnowszych zmian w prawie . Sprawdź szczegóły >>>

 

Wydawca:
MustReadMedia
Must Read Media
ul. Jugosłowiańska 15b/40
03-984 Warszawa
Social media:

Zobacz także: